آشنایی با چند ترفند کاربردی که به هنگام کمپینگ درطبیعت بکارتان می آید

مقالات
چند ترفند کاربردی که دانستن آنها کمپینگ شما را لذت بخش تر می کند
1214 بازدید
کوهگرد
چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

دانستن چند  ترفند کاربردی   Camping Hacks و با استفاده از خلاقیت  می توانید اعتماد به نفس خود  را بالا برده و همچنین در وقت و فضا صرفه جویی کنید، چراکه می توانید با خلاقیت از یک وسیله استفاده ای چند منظوره داشته باشید و نیازی نیست وسایل زیادی را با خود حمل کنید .

آشنایی و بکاربردن ترفند کاربردی در کمپینگ

کمپینگ یکی از بهترین راه ها برای تجربه طبیعت و فضای باز است، اما می تواند ترسناک باشد، به خصوص برای مبتدیان. گاهی اوقات فراموش کردن یک وسیله ساده می تواند برنامه شما را تحت تاثیر بگذارد و به قولی کار شما را لنگ کند !

در این مواقع فقط کافی است با خلاقیت و بکار بردن چند ترفند کاربردی ، تعطیلات خود را نجات دهید . در این مقاله ترفند هایی را به شما آموزش می دهیم که می تواند زندگی شما را تغییر دهید .

 

کیسه خواب خود را با بطری آب ،  گرم کنید

تصور کنید که بعد از یک کوهپیمایی طولانی و لذت بخش حالا می خواهید ساعاتی را در کسیه خواب استراحت کنید ، اما کیسه خواب سرد است ! و احتمالا چند دقیقه وقت میبرد تا گرمای بدن شما ، آن را گرم کند.

خوب نگران نباشید با این ترفند کاربردی می توانید این مشکل را حل کنید . با قرار دادن فلاسک استنلی ( بطری نالژن یا حتی بطری آب معدنی )  حاوی آب جوش در کیسه خواب آن را به سرعت گرم کنید و در نهایت  آرامش از گرمای دلچسب آن لذت ببرید .

 

فانوس خود را بسازید

ترفند کاربردی دیگری که می تواند بسیار مفید باشد استفاده از بطری شفاف آب به عنوان فانوس است .می توانید چراغ پیشانی (head lamp ) خود را به دور بطری آب قرار دهید ، طوریکه چراغ به سمت بطری باشد ، آب داخل بطری نور را پخش می کند و به سادگی می توانید به عنوان فانوس از آن استفاده کنید .

 

با استفاده از لباسهای خشک رطوبت کیسه خواب را از بین ببرید

ترفند کاربردی  دیگری که می توانید از آن استفاده کنید قرار دادن لباسهای خشک در کیسه خواب است . این روش به شما کمک می کند تا رطوبت داخل کیسه خواب را از بین ببرید زیرا لباسهای خشک رطوبت کیسه خواب را جذب می کنند . این ترفند به گرم نگه داشتن پاهای شما در کیسه خواب کمک می کند .

 

کوله پشتی خود را با یک کیسه زباله سنگین ضد آب کنید

ترفند کاربردی  استفاده از کیسه زباله ضخیم می تواند وسایل شما را از رطوبت حفظ کند . می توانید قبل از اینکه کوله خود را با وسایل مورد نیاز پر کنید ، ابتدا یک کیسه زباله را داخل آن قرار دهید و بعد وسایل مورد نیاز را داخل کیسه زباله بگذارید . به این ترتیب کوله شما ضد آب شده و مانع خیس شدن وسایل شما در هوای بارانی می شود .

 

یک جفت جوراب تمییز و خشک در کیسه خواب داشته باشید

ترفند کاربردی دیگری که حتما باید بدانید نگه داشتن یک جفت جوراب خشک و تمییز درکیسه خواب است . این جوراب فقط هنگام خواب مورد استفاده قرار می گیرد به این ترتیب بعد از راهنودری طولانی و خستگی زیاد ، حالا تنها چیزی که می خواهید گرمی و راحتی پاها به هنگام استراحت است .

آگاهی از چند ترفند کاربردی که در کمپینگ بکارتان می آید

 

 

یک میان وعده بسته بندی کنید

با مخفی کردن میان وعده مورد علاقه خود در ماشین، هدیه ای برای خودِ کثیف و حشره زده آینده خود بفرستید . وقتی پس از یک روز فعالیتهای شدید فیزیکی حالا می خواهید به خانه باز گردید از پیدا کردن این بسته میان وعده ، سورپرایز خواهید شد . ترفند کاربردی هیجان انگیز و جالب که همه باید تجربه کنند !

 

می توانید از کیسه های حاوی وسایل خود به عنوان بالش استفاده کنید

با استفاده از این ترفند کاربردی  می تواند تا حدود زیادی در فضای کوله خود صرفه جویی کنید، به این ترتیب  شما می توانید از کیسه وسایل خود به عنوان بالش استفاده کنید و دیگر نیازی نیست که بالش به همراه داشته باشید .

 

کفش های خود را با لباس های مچاله شده خشک کنید

اگر در طول رانوردی و کوهپیمایی کفشهای شما خیس شده است می توانید با استفاده از این ترفند کاربردی آنها را خشک کنید . کفی های خود را بردارید و یک پیراهن خشک یا مقداری روزنامه را در طول شب در چکمه های خود قرار دهید تا خشک شوند به همین سادگی .

 

از یک دیسک پلاستیکی بعنوان  بشقاب استفاده کنید

غذا خوردن در طبیعت حس خوبی دارد و معمولا در این مواقع طعم غذا حتی بهتر هم به نظر می رسد . حالا تصور کنید که به کمپینگ رفته اید و موقع صرف غذا متوجه می شودید که بشقاب نیاورده اید !

خوب این ترفند کاربردی به کار شما می آید ، می توانید از امکانات موجود استفاده کنید ، مثلا از دیسک پلاستیکی پرنده که برای بازی و سرگرمی همراه دارید به عنوان جایگزین بشقاب استفاده کنید . تیزبین و خلاق باشید و به جای ناراحتی و سرزنش خود ابتکار بخرج دهید .

از بسته های سیلیکاژل  در ظروف فلزی خود استفاده کنید

ترفند کاربردی دیگر که به دوام وسایل آشپزی شما کمک می کند قرار دادن  بسته های سلیکاژل در ظروف آشپزی است . بسته های سلیکاژل تا %40 وزن خود آب و رطوبت جذب می کنند به این ترتیب مانع زنگ زدن قابلمه و سایر ابزارهای آشپزی شما می شوند.

چند ترفند کاربردی مفید که کمپینگ در طبیعت را آسانتر می کنند

 

استفاده از مقوای دستمال کاغذی رولی برای روشن کردن آتش

مقوای دستمال کاغذی رولی می تواند یک وسیله سبک و مناسب باشد که همراه داشتن آن برای روشن کردن آتش بسیار مفید است . این ترفند کاربردی در مواقعی که در جنگل یا طبیعت به علت رطوبت هوا ، چوب خشک پیدا نمی شود ، نجات دهنده است .

به این صورت که پس از تمام شدن دستمال رولی  مقوای آن را نگه دارید و داخل آن را با پارچه نخی مستعمل یا باند بی مصرف پرکنید . این ترکیب به راحتی آتش می گیرد و بعنوان فایر استارتر می توانید از آن استفاده کنید .

 

روشن کردن آتش با استفاده از شمع های باقی مانده کیک تولد

ترفند کاربردی جالب دیگری برای روشن کردن آتش استفاده از شمع های روی کیک تولد است !این شمع ها را دور نریزید زیرا می توانید از آنها در کمپینگ به عنوان فایر استارتر یا شروع کننده آتش استفاده کنید .

استفاده از محلول یا ژل ضدعفونی کننده دست به عنوان سوخت برای آتش

با استفاده از این ترفند کاربردی جالب می توانید در هر شرایطی بدون دردسر آتش روشن کنید . مقداری برگ خشک یا پوست خشکیده درخت و مقداری مایع ضد عفونی کننده دست و یک جرقه و تمام ، شما آتش روشن کرید به هیمن سادگی .

 

از موم شمع برای روان کردن  زیپ چادر یا دیگر وسایل استفاده کنید

استفاده از این ترفند کاربردی باعث می شود که زیپ چادر یا کوله پشتی شما به راحتی و بسیار روان باز و بسته شود ، فقط کافی است مقداری از موم شمع را به دنده های زیپ بکشید به این ترتیب به آسانی  در داخل دستگاه زیپ حرکت خواهند کرد .

 

ادویه های خود را در نی های مهر و موم شده بیاورید

ترفند کاربردی دیگر که باعث صرفه جویی در فضای کوله شما می شود استفاده زا نی های آشامیدنی برای نگهداشتن ادویه و نمک است . به این شکل که ، ادویه های مورد نیاز خود را داخل نی می ریزید و سپس دو طرف آن را با استفاده از حرارت مهر و موم می کنید به این ترتیب جای کمتری می گیرد و از همه مهمتر مرطوب  نمی شود .

 

کیسه خواب خود را با خشک کردن با توپ های تنیس، پف دار نگه دارید.

هنگام خشک کردن کیسه خواب ( دارای پَر ) در خشک کن لباسشویی چند توپ تنیس در داخل کیسه خواب قرار دهید ، این ترفند باعث می شود پَر دوباره حالت اولیه خود را بدست آورد و درتمام قسمتهای چادر پخش شود .

 

گوشی غرق شده خود را در کیسه برنج قرار دهید

گوشی خود را در رودخانه انداخته اید؟  نگران نباشید ، آن را در کیسه برنجی که دوست گیاهخوارتان آورده است، بگذارید. آن را به مدت دو روز در کیسه برنج قرار دهید این ترفند کاربردی به احتمال زیاد گوشی شما را نجات می دهد !

 

چوب سلفی خود را با یک چوب واقعی بسازید

این ترفند کاربردی به شما کمک می کند تا به راحتی به صورت سلفی عکس یا فیلم بگیرید . می توانید دوربین GoPro خود را به راحتی بر روی چوب مناسب نصب کرده و از آن استفاده کنید .

ترفند کاربردی خلاقانه برای داشتن تجربه ای خوب از کمپیگ در طبیعت

همچنین می توانید با استفاده از عصای کوهنوردی خود و یک تکه چوب ، سه پایه دوربین بسازید ، بسیار ساده اما کاربردی .

 

گره کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و همکاری با لیدرهای با تجربه و کارشناسان حرفه ای در زمینه ابزارهای کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیران است.

با مشورت و راهنمایی کارشناس مجموعه ما می توانید از مراکز معتبر و قابل اعتماد تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کرده و از کیفیت و اصالت آنها مطمئن باشید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (شهریور 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله اورین بام آذربایجان غربی (طرح سیمرغ)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کازبک گرجستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کاچکار ترکیه
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کلیمانجارو
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
نظرات (0 نظر)