آشنایی با برند آسولو ، تولید کننده کفش های کوهنوردی

مقالات
برند آسالو تولید کننده کفش کوهنوکردی
1051 بازدید
کوهگرد
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

برند آسولو  Asol  توسط جیان کارلو تانزی  Giancarlo Tanzi در سال 1975 تاسیس شد و نام خود را از شهری واقع در شمال شرقی ایتالیا (نزدیک به ونیز) مکانیکه اولین بار این برند در آنجا تأسیس شد، گرفته است.

برند آسولو در زمینه ایده های نوآورانه در تولید محصولات خود از پیشگامان این صنعت بوده است . در واقع اولین ایده انقلابی که توسط بنیانگذار آن معرفی شد، نخستین  پوتین کوهنوردی بود که در ساخت آن از پارچه کوردولا   (Cordura)  استفاده شد که ترکیبی از چرم و منسوجات بود.

شناخت و بررسی برند آسولو

پارچه های کوردورا معمولاً از نایلون ساخته می شوند، اما می توانند ترکیبی از نایلون با پنبه یا سایر الیاف طبیعی باشند. اندکی پس از آن این شرکت ، اولین پوتین کوهستانی با آستر  Gore-tex را معرفی کرد ، نوآوری هایی که نه تنها بازار، بلکه روش ساخت کفش های ورزشهای کوهستانی را نیز تغییر داد.

در سال 1998، خانواده زاناتا که خود تولید کننده کفش های کوهستانی بوند ، برند Asolo را تصاحب کرد . خانواده زاناتا از سال 1946 کسب و کار کوچکی در زمینه تولید کفش داشت .

در طول دهه 1960، نسل دوم خانواده زاناتا متشکل از آمبروزیانو زاناتا و برادرش، کسب و کار خانوادگی را در دست گرفتند و با تأسیس و مدیریت گروه تکنیکا، کسب و کار کوچک خانوادگی را به یک شرکت صنعتی تبدیل کردند.

در سال 1998 آمبروزیانو اکثر سهام خود را در گروه تکنیکا فروخت و نسل سوم خانواده زاناتا با نمایندگی آنا، مارکو و لوکا زاناتا کنترل کسب و کار خانوادگی را در دست گرفتند و برند آسولو را خریداری کردند . برند آسولو به خوبی منعکس کننده کیفیت و اصالت کفش های تولید شده توسط زاناتا بود .

برند آسولو امروزه یک کسب و کار خانوادگی است که توسط خانواده زاناتا اداره می شود که امروزه چهار نسل از این خانواده  را در خود جای داده است و تولیدات آنها ترکیبی از سنت، کیفیت و نوآوری است.

در سال های اخیر، این شرکت تولید کفش  به آرامی حضور خود را در بازارهای مهم  آسیا، آمریکای شمالی و اروپای شرقی تثبیت کرده است. این نوآوری ها به تقویت شهرت برند به عنوان یک بازیگر جدی در صنعت ورزشهای کوهستانی  باز کمک می کند.

در این مقاله قصد داریم با ویژگیهای کفش های کوهنوردی برند آسولو آشنا شویم با ما همراه باشید .

راحتی و تناسب

سایز مناسب کفش و راحتی پا ، فاکتور تعین کننده ای در تجربه یک صعود موفق و کوهپیمایی آسوده و خاطره انگیز دارد . پوتین های کوهنوردی برند آسولو به گونه ای طراحی شده اند که تناسب مناسب و راحتی کافی را ارائه دهند.

بهترین مدل‌های کفش آلپاین این برند- که به صورت دولایه داخلی و خارجی طراحی شده اند- از سیستم‌های بنددار برای پوتین  داخلی و طراحی زیپ برای پوتین  بیرونی استفاده شده است ، بنابراین تناسب سفارشی‌تری خواهید داشت. کفی کفش ، فوم داخلی کفش و زبان ، همگی یکسان هستند تا در هر قدم شما را حمایت  کنند.

 

نکات ضروری مناسبی که باید به خاطر بسپارید

چکمه های کوهنوردی برند آسولو برای آقایان و بانوان موجود می باشد. محدوده سایز مردانه بین 6 تا 13 است. چکمه های زنانه حدود 3 تا 9 عدد است.

هنگام پرو کفش کوهنوردی همیشه جوراب کوهنوردی  خود را بپوشید به این ترتیب اندازه واقعی مورد نیاز خود  را با اطمینان بیشتری خریداری خواهید کرد .

آشنایی با کفش های کوهنوردی برند آسولو

 

 

قدم برداشتن با ثبات بیشتر

اگر پاهای شما به خوبی حمایت نشود، کوله پشتی  که در طول مسیر حمل می کنید می تواند بسیار آزاردهنده باشد .پوتین های  کوهنوردی برند آسولو به گونه ای طراحی شده اند که هر قدم شما را تثبیت کنند.

طراحی بلند در قسمت ساق پا  از پیچ خوردگی و چرخش اشتباه جلوگیری می کند . در کفش‌های آلپاین برند آسولو از کفه‌های میانی پلی‌اورتان استفاده شده است  که دارای خاصیت ضربه گیر است.

در برخی از کفش های کوهنوردی این برند برای افزایش ضربه گیری و حمایت از کف پا به ساختار کفی میانی   تخته‌های فیبر کربنی با دوام اضافه شده است . این چکمه ها همچنین دارای پایه های آناتومیک برای پشتیبانی از زیر پا هستند.

 

حفاظت

پوتین های کوهنوردی برند آسولو دارای ویژگی هایی هستند تا در محیط کوهستان و آب و هوای  خشن آن از شما محافظت کنند . مدل های برتر کفش کوهستانی  این برند از پوسته خارجی محکم و سفتی ساخته شده اند تا از پا در برابر عناصر بیرونی (سنگهای نوک تیز ، سرما ، خیسی و …) محافظت کنند .

رویه با یک غشای گورتکس پوشانده شده است تا از ورود آب به داخل کفش جلوگیری کند. پوتین های برند آسولو برای گرم نگه داشتن پاهای شما در هوای سرد عایق بندی شده اند.

 

دوام

خرید یک جفت پوتین کوهنوردی برند آسولو سرمایه گذاری است که می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. این کفش کوهستانی  به گونه ای ساخته شده است که ارزش پولی که برای آن می پردازید را دارد .

در تولید کفش های کوهستانی این برند  از پارچه های چرم جیر یا پارچه های مقاوم وسخت شولر برای پوسته کفش استفاده می شود برخی از پوتین ها  در یک پوسته پلاستیکی محکم قرار دارند که می تواند شرایط سخت را تحمل کند.

برند آسولو در طراحی کفش های کوهنوردی خاص خود از زیره با چگالی دوگانه استفاده می کند این زیره ها می توانند در برابر خمش مداوم و تماس با سطوح مختلف زمین مقاومت کنند تا در هر قدمی که در مسیرهای سخت کوهستانی بر می دارید  آرامش بیشتری داشته باشید.

 

سطح اصطکاک مناسب

هر قدمی که در کوهستان و مسیرهای پرشیب و لغزنده برمی دارید باید مطمئن و ایمن باشد . پوتین های کوهنوردی برند آسولو اطظکاک  لازم را برای قدم گذاشتن در سطوح لفزنده و سخت دارا می باشد .

خط تولید کفش‌های آلپاین این برند از زیره‌هایی استفاده می‌کند که دارای طرحی تیغه های چند جهته است . این تیغه‌های چند جهته به خوبی امکان قدم برداشتن بر روی انوع سطوح را فراهم می کنند و به این ترتیب تعادل شما را حفظ میکنند .

فناوریهای بکار رفته در کفش های کوهنوردی برند آسولو

همین ساختار ویژه زیره کفش باعث می شود که آلودگی وگل و لای  پراکنده شده و به آن نچسبد . علاوه بر این، پوتین های  کوهنوردی برند آسولو با انواع کرامپون‌ها سازگاری دارند تا شما به راحتی در زمین‌های شیب‌دار و چالش‌برانگیز حرکت کنید .

قیمت

پوتین های کوهنوردی برند آسولو با توجه به فناوری هایی که دارند و فعالیتی که برای آن ساخته شده اند قیمت گذاری می شوند. کفش‌های کوهنوردی سطح ابتدایی این برند از 375 دلار شروع می‌شود، در حالی که بهترین پوتین های  تک لایه  از 465 دلار تا 480 دلار است. پوتین های دو لایه برند آسولو حدود 545 تا 830 دلار هستند.

 

فناوری های بکار رفته در کفش های کوهنوردی برند آسولو

سیستم دولایه یکپارچه بکار رفته در زیر کفش های کوهنوردی برند آسولو پایداری بیشتری را فراهم می کند . این فناوری ترکیبی از لایه میانی ، زیره کفش و دو عنصر اورتان ترموپلاستیک ( نوعی پلاستیک که بر اثر حرارت قابل انعطاف می شود ) با تراکم های مختلف در قسمت پاشنه پوتین است . و نتیجه بهبود پشتیبانی و پایداری کفش است.

گورتکس: بهترین کفش های کوهنوردی برند آسولو با غشای Gore-Tex پوشانده شده اند تا خیس نشوند . سطح این پارچه حاوی بیش از یک میلیارد منافذ میکروسکوپی است. این طراحی در جلوگیری از ورود آب به داخل کفش  و در عین حال تنفس پذیری کفش بسیار موثر است . این فناوری پاهای شما را گرم نگه می دارد .

زیره ویبرام : یکی از برترین برندهای زیره کفش های ورزشی و کوهستانی است . ویبرام بکار رفته در کفش های کوهستانی برند آسولو با ساختار چند تیغه ای خود به راحتی به سطوح مختلف می چسبند . این زیره های Vibram همچنین از یک ترکیب لاستیکی سنگین ساخته شده اند تا عمر طولانی داشته باشند.

شولر: این ماده تخصصی در رویه برخی از پوتین های  کوهنوردی برند آسولو  استفاده می شود. رویه کفش با پارچه شولر سبک، بادوام و قابل تنفس است.

آسوفریم:  پوتین های کوهنوردی که در ساخت آنها  از فناوری Asoframe استفاده شده ، ترکیبی از پاشنه، زیره میانی و جعبه پنجه را در یک قاب واحد دارند. این امر باعث محافظت و سفتی بیشتر در  کفش می شود.

پریمالافت. چکمه های کوهنوردی پریمیوم  برند آسولو دارای فناوری Primaloft هستند تا پای شما را در دماهای سرد گرم نگه دارند. این محصول از مواد میکروفیبر مصنوعی استفاده می کند که گرما را در داخل کفش به دام می اندازد.

Thinsulate: در برخی از مدل‌های کفش های کوهنوردی  این برند از عایق مصنوعی  Thinsulate استفاده شده است . ویژگی این فناوری میکروالیاف روی سطح آن است که هوا را به دام می اندازد و از اتلاف گرما جلوگیری می کند. پارچه سبک وزن نیز اجازه می دهد تا رطوبت از آن عبور کند.

Mont Blanc :در کفش های کوهنوردی خاص برند آسولو از فناوری Mont Blanc استفاده شده  تا به کوهنورد اجازه دهد راحت تر در سراشیبی های تند کوهستان گام بردارد . این ویژگی ترکیبی از یک پوسته جانبی، یک لایه بادوام فیبر کربن، یک گتر بیرونی نایلونی، یک پوتین  داخلی از جنس پارچه نایلونی کوردورا و یک پوسته نرم شولر است.

تمام این قطعات در کنار هم شرایطی را ایجاد می کند تا کوهنورد در هنگام صعود به ارتفاعات عملکرد و محافظت حداکثری را دریافت کند .

Vertical: کفش های کوهنوردی برند آسولو با  فناوری Vertical دارای درج‌های پلی اورتان و اتصالات کرامپون بادوام در دو انتهای کفش هستند. این اجزا به خوبی با کرامپون کار می کنند تا چسبندگی و عملکرد بهتری به شما بدهند.

 

چگونه از کفش های کوهنوردی برند آسولو محافظت کنیم

قبل از اینکه آن ها را تمیز کنید، زیرپایی و توری ها را بردارید. با انجام این کار، می توانید به درستی به گوشه ها و لبه های پنهان کفش برسید.

در صورتی که کفش های کوهنوردی برند آسولو شما به شدت کثیف شده است، می توانید از آب گرم و برس برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید. در این کار می توانید از محصولات مخصوص تمیز کردن کفش نیز استفاده کنید.

این برند توصیه می‌کند کفش‌های کوهنوردی خود را در صورت وجود کلسیم بالا در آب  با آب مقطر تمیز کنید.

پس از اتمام فرآیند تمیز کردن، در حالی که کفش های کوهنوردی شما  مرطوب است ، یک محلول ضد آب روی لایه خارجی بمالید. این درمان معمولاً به 24 ساعت زمان نیاز دارد تا به طور کامل روی کفش شما تأثیر بگذارد.

شناخت ویژگیهای کفش های کوهنوردی برند آسولو

پس از اتمام تمیز کردن کفش های کوهنوردی  ، می‌توانید آن‌ها را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید تا خشک شوند. کفش خود را در نزدیکی منبع مستقیم گرما قرار ندهید.

 

 

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و همکاری با لیدرهای با تجربه و کارشناسان حرفه ای در زمینه ابزارهای کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیران است.

با مشورت و راهنمایی کارشناس مجموعه ما می توانید از مراکز معتبر و قابل اعتماد تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کرده و از کیفیت و اصالت آنها مطمئن باشید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله اورین بام آذربایجان غربی (طرح سیمرغ)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آراگاتس ارمنستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کاچکار ترکیه
نظرات (0 نظر)