آشنایی با طبیعت بکر و زیبای سوئیس 

مقالات
آشنایی با طبیعت سوئیس 
870 بازدید
کوهگرد
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲

سوئیس  Switzerland به خاطر کوههای پوشیده از برف و مردم صلح طلب ،  ساعتهای لوکس ، شکلات لذیذ و استاندارد بالای زندگی شهرت دارد. کوه های آلپ و کوه های مرتفع 62 درصد از خاک  کشور را تشکیل می دهند. به دلیل وجود کوههای فراوان ، انواع ورزشهای مربوط به کوهستان در این کشور رواج دارد و محبوب ترین آنها  اسکی ، اسنوبورد و کوهنوردی می باشد .

 

شناخت جاذبه های طبیعت گردی سوئیس 

سوئیس همچنین خانه بسیاری از مشاهیر  در ادبیات ، هنر ، معماری ، موسیقی و علوم است. این کشور  دارای چشم اندازهای فوق العاده زیبایی است و دلیل اصلی شهرت این کشور مناظر طبیعی نفس گیر و بی مانند است. حدود 1000 موزه در مناطق مختلف کشور وجود دارد .

سوئیس کشور دریاچه های کریستالی  احاطه شده با کوهها بلند با  قله های  پوشیده از برف است . سوئیس در قلب رشته کوه های آلپ قرار دارد ، کوههای عظیم آن بر منطقه جنوبی کشور تسلط دارد. دریاچه های وسیع فلات سوئیس محل پرجمعیت ترین شهرهای این کشور است. بعلاوه  ، کوههای کمتر شناخته شده ژورا در مرز بین سوئیس و فرانسه قرار دارند.

با وجود اینکه سوئیس از نظر جغرافیایی نسبتاً کوچک است ، هنگام انتخاب اولین جایی که می خواهید از آن دیدن کنید  ، عملاً احساس سردرگمی  می کنید. اگر علاقه خاصی به فعالیت های زمستانی دارید ، سوئیس چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

 

هر شهر در سوئیس دارای ویژگی های خاص خود است ، با مناظر مختلف و زندگی شهری منحصر به فرد خود. شهرهایی مانند زوریخ ، برن ، ژنو و بازل ، دیدگاه متفاوتی از سوئیس و فرهنگ متنوع آن ارائه می دهند.

برای علاقه مندان به طبیعت ، مناظر زیادی در سوئیس برای مشاهده وجود دارد و هنگامیکه وارد طبیعت آن شوید تجارب فوق العاده ای کسب خواهید کرد که صرفا با مشاهد آن هرگز قابل لمس نخواهد بود .

 

در دره تامینا قدم بزنید

پیاده روی در مسیر باریک دره  تامینا در باد راگاز ، شهر آبگرم در کانتون سنت گالن ، مانند قدم زدن در یک افسانه است.سفر 450 متری را در نزدیکی حمام عمومی  قدیمی  روستای  Pfäfers  آغاز کنید و مسیر را از میان دیوارهای بلند صخره ای دنبال کنید.

پیاده روی در طبیعت سوئیس 

در طول مسیر از چشمه های آب گرم با شکوهی  عبور خواهید کرد تا وقتی که به چشمه آب شیرین می رسید . پر کردن بطری آب را فراموش نکنید!

 

ساحل Burgseewli

دریاچه Burgseewli در نزدیک منطقه گردشگری Interlaken  و شمال Brienz واقع شده است . دریاچه ای کوچک در میان درختان بلند . این منطقه مکانی مناسب است تا از طبیعت سوئیس لذت ببرید . به لطف اندازه کوچک دریاچه دمای آب به 26 درجه سانتی گراد می رسد که شرایط را برای شنا در کنار اردکها و غوطه ور شدن در میان نیلوفرهای آبی را محیا می کند .

همچنین می توانید در ساحل پرگل و شکوفه این دریاچه حمام آفتاب بگیرید و از سایر امکانات  رفاهی مستقر در کنار ساحل لذت ببرید . این دریاچه دارای فضای مخصوص  باربکیو و فضای بازی کودکان و سایر امکانات تفریحی و رفاهی است .

 

پیاده روی در دره  Aare

در دره  Aare پیاده روی کنید و آبهای رودخانه Aare را که در زیر پای  شما جریان دارد تماشا کنید. این پیاده رو ، که از قرن نوزدهم به روی عموم باز شده است  ، بیش از صد سال است که پذیرای عاشقان طبیعت  زیبای سوئیس است . عرض این دره بین 30 متر تا 1 متر در مکانهای مختلف متغیر است . طول آن به زحمت به 2 کیلومتر می رسد .

این گذرگاه با صخره های 50 متری در دوطرف محصور شده است . بسیاری از گردشگران برای مشاهده آبشار ریچنباخ (Reichenbach ) به این منطقه جذب می شوند .

شکل این دره با دیواره های بلند 50 متری که در برخی نقاط پهنای آن فقط به یک متر می رسد و رودخانه جاری در بستر آن منظره ای چشمگیر و شاید تا حدی ترسناک را خلق کرده است .

طبیعت بکر و زیبای سوئیس 

راه پیمایی در Creux du Van

در فراز  صخره طبیعی “آمفی تئاتر”  Creux du Van – که در واقع سیرک نامیده می شود ، شما نظاره گر چشم انداز وسیعی از طبیعت زیبای سوئیس  خواهید بود .

در طول میلیونها سال ، مادر طبیعت این صخره را  حکاکی کرده است تا شاهکاری چنین  خلق کند . آثار چشمه های طبیعی بر روی آن ردی باقی گذاشته  و دامنه پایین تر آن با درختان جنگل پوشیده شده است  .از طریق طی کردن  مسیرهای مشخص شده و گذشتن از پلها و مسیرها  به نقطه دستیابی به  چشم انداز وسیعی می رسید . در هنگام مشاهده مناظر کوهستانی در سوئیس اگر بخت با شما یار باشد می توانید بز کوهی را در دامنه های کوه مشاهده کنید.

 

آبشار Saut du Doubs  را از قایق مشاهده کنید

در امتداد مرز بین فرانسه و سوئیس ، رودخانه پرپیچ و خم  دوبس (Doubs )  جریان دارد که آبشار Saut du Doubs مانند جواهری در میان تاج در این رودخانه می درخشد . با رسیدن به ارتفاع 27 متر ، آبشارها زمینه مناسبی برای گردش در فضای باز از جمله پیاده روی ، شنا ، یا  ، قایق سواری آرام بر روی رودخانه است.

 

از مناظر سوئیس در مسیر تاکستان لذت ببرید

اکثر مردم هنگام تصور تاکستانهای  وسیع به فرانسه یا ایتالیا فکر می کنند ، اما سوئیس سابقه شراب سازی خود را دارد. هنگام گردش در منطقه شراب سوئیس در مسیر شش کیلومتری تاکستان از Sierre  تا Salgesch ، طعم شراب را بچشید. در طول مسیر ، تعداد زیادی تاکستان خواهید دید که می توانید از آنها برای چشیدن  نمونه و آموزش  شراب دیدن کنید.

تاکستانهای سوئیس 

در کنار دریاچه Oeschinen استراحت کنید

در دریاچه  Oeschinen  غوطه ور شوید تا از سکوت و خلوت آن لذت ببرید .خلوت و سکوت این مکان به معنای عدم استفاده از موبایل و ماشین است. این دریاچه بدون اینترنت چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

طبیعت این منطقه  مسیرهای پیاده روی دارد و کوهنوردی بی شماری پیش روی شما قرار می دهد که می توانید در آنها ماجراجویی کنید ، همچنین  دوچرخه سواری تابستانی و فرصتی برای لذت بردن از آبهای بکر دریاچه سرگرمیهای دیگری است که این نقطه از سوئیس به شما هدیه می کند .

 

جستجوی طلا در Simplon

چکمه های خود را بپوشید ، به رودخانه بروید و در سیمپلون با شست و شوی رسوبات رودخانه در یک ماهیتابه به دنبال طلا بگردید . می توانید ماجراجویی خود را برای گردآوری طلا با سفری در معدن طلای 100 ساله منطقه تکمیل کنید . اگر خوش شانس باشید ، دست خالی بیرون نخواهید آمد ( البته دانش و آگاهی نیز لازم است ).

صد سال پیش در ، دره زیبا و بکر والاییان در سوئیس ، سی و سه کیلوگرم طلا پیدا شد. هنوز هم جستجو گران طلا دراین مکان غبار و قطعات کوچک طلا را پیدا می کنند .

 

در دهکده  Gletsch  قدم بزنید و زیبایهای سوئیس را مشاهده کنید

روستای Gletsch  ممکن است کوچک باشد ، اما دارای طبیعت بزرگی است. با وجود ده ها مسیر پرپیچ و خم  در امتداد دره  ، مناظر زیبای فراوانی برای مشاهده وجود دارد . در امتداد مسیر های پیاده روی تابلوهای راهنمایی نصب شده اند که جزئیات تاریخچه منطقه  ، حیات وحش ، پوشش گیاهی منحصر به فرد و سایر اطلاعات مربوط به منطقه را ارائه می دهد .

جاذبه های گردشگری کشور سوئیس 

سوئیس یکی از نقاط مهم گردشگری لوکس است و نه تنها ثروت و تاریخ مشهور این کشوربلکه  زیبایی طبیعت بکر  آن است که این کشور  را به یکی از بهترین نقاط در دنیا برای دوستداران طبیعت تبدیل کرده است.

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج  کشور و همکاری با لیدرهای مجرب و کارشناسان حرفه ای در زمینه تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخگویی با شما عزیزان است . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کلیمانجارو
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کازبک گرجستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آراگاتس ارمنستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (شهریور 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کاچکار ترکیه
نظرات (0 نظر)