آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور بلژیک

مقالات
آشنایی با جاذبه های تاریخی و طبیعی بلژیک
865 بازدید
کوهگرد
پنجشنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۲

بلژیک  Belgium ممکن است کشور کوچکی باشد اما مملو از دیدنی‌ها است. این ملت کوچک درست در خط مقدم تاریخ اروپا قرار داشته است و بسیاری از مهم ترین رویدادهای این قاره در سراسر حومه بلژیک  رخ داده است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری بلژیک 

در بلژیک بود که ناپلئون در نبرد واترلو شکست خورد  و در طول هر دو جنگ جهانی اول و دوم، بلژیک خود را در خط مقدم قرار داد. میدان‌های جنگ جهانی اول در ایپر اکنون مکان‌های تاریخی و دیدنی مهمی هستند و در میان گردشگران محبوبیت دارند .

 

چه برای دیدن آثار تاریخ باستانی به این کشور سفر کنید چه عاشق محیطهای مدرن و راحت باشید بلژیک بخش عظیمی از میراث اروپایی را در یک قلمرو کوچک  فراهم می کند.

 

بروکسل Grand Place

میدان گراند پلس در بروکسل با سالن‌های صنفی و ساختمان‌های بزرگ دیگری که معماری بومی بلژیک را در بهترین حالت خود به نمایش می‌گذارند، احاطه شده است. یک طرف این میدان  تحت تاثیر تالار شهر با معماری پرآذین قرون وسطایی است که شاهکاری از معماری گوتیک بشمار می رود .

 

Grand Place به دلیل نمایش برجسته معماری اواخر قرن هفدهم در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفته است. این میدان در همه زمان‌های سال با مملو از گردشگران و مردم محلی است. در میدان گراند پلس در ماه اوت هر سال فرشی از گل با ابعاد 75 در 24 متری با بیش از 700000 بگونیا طراحی میشود.

 

کانال ها و ناقوس بروژ

شهر بروژ از سواحل رودخانه Reie شروع شد و با رشد آن، یک سری کانالهای آب  که آن را به مصب Zwin و دریای شمال متصل می‌کردند، بوجود آمدند . امروزه کانال‌ها یادآور تاریخ بروژ هستند و گشت و گذار یا پیاده روی در کنار آن یکی از محبوب‌ترین کارهایی است که در بلژیک انجام می‌شود.

یکی از شناخته شده ترین مناظر بلژیک، ناقوس زیبا و هاله است که بر میدان اصلی بروژ مسلط است. این ساختمان چشمگیر که قدمت آن به دوران قرون وسطی می رسد، زمانی به عنوان سالن اصلی بازار شهر بکار می رفت.

با وجود قدمت آن به طرز شگفت انگیزی حفظ شده است و به بازدیدکنندگان اجازه می دهد طعم واقعی قدرت معماری قرون وسطی را بچشند.

آشنایی با جاذبه های توریستی بلژیک 

بالا رفتن از 366 پله پیچ در پیچ و باریک ناقوس یکی از محبوب ترین کارها برای گردشگران در بلژیک است. زمانی که در بالای آن قرار می‌گیرید، مناره ها و برج های کلیسا  یکی از شناخته‌شده‌ترین مناظر چشم‌انداز کشور را به نمایش می‌گذارند.

 

میدان های نبرد فلاندر

برای بسیاری از بازدیدکنندگان، نقش بلژیک در خط مقدم جنگ جهانی اول، و به‌ویژه میدان‌های نبرد فلاندر در اطراف Ypres دلیل اصلی سفر به اینجاست.

 

نه تنها از نظر تاریخی مهم است، بلکه میدان‌های جنگ یک مکان اصلی گردشگری هستند. سنگرهای حفظ شده کیلومترها در اطراف شهر یپرس قرار دارند، این منطقه همچنین دارای گورستان های وسیعی برای هزاران سربازی است که در اینجا کشته شده اند .

 

گورستان بریتانیایی  Tyne Cot  و گورستان جنگی آلمانی Langemark هر دو یادآور نبردهای وحشیانه ای هستند که در طول جنگ بزرگ در اینجا رخ داده است .

 

شهر قدیمی و قلعه گنت  Gravensteen

این قلعه باشکوه  زمانی خانه کنت های فلاندر بود که معماری آن از قلعه های بزرگی که صلیبی ها در سوریه ساخته بودند الهام گرفته شده بود . امروزه، Gravensteen  یکی از بهترین نمونه های قلعه با خندق در بلژیک و اروپا است که  به طرز باورنکردنی به خوبی حفظ شده است.

 

دیوارهای قوی و بلند آن از آب‌های رودخانه Lieve درست در وسط شهر قدیمی گنت بالا می‌آیند و ازمیان  پشت بام‌های خیابان‌های اطراف سر می کشند .

 

در داخل، سالن‌ها و اتاق‌های طاق‌دار وسیع حاوی نمایشگاه‌هایی از زندگی قرون وسطایی است . قبل از قدم زدن در خیابان‌های سنگ‌فرش شده جذاب گنت، از پلکان این قلعه  بالا بروید و در بام آن  مناظر پانورامای زیبای  شهر را ببینید.

 

موزه هورتا و خانه های شهر

ویکتور هورتا بعنوان تأثیرگذارترین معمار و طراح سبک هنر نو اوایل قرن بیستم شناخته می شود . تعدادی از ساختمان‌های خیره‌کننده او در بروکسل پایتخت بلژیک باقی مانده‌اند و اکنون در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند .

بازدید از معماری شهرهای زیبای بلژیک 

بازدید را از موزه هورتا که در خانه و استودیوی سابق او واقع شده شروع کنید، ، همه چیز  همانطور که او آنها را طراحی کرده، با شیشه های رنگی اصلی، موزاییک، کارهای چوبی و تزئینات حفظ شده است.

 

هورتا در این انقلاب هنری پیشگام بود که نور طبیعی را به حداکثر رساند و پراکنده کرد و مضامینی از طبیعت را در منحنی های سینوسی خود گنجاند. زیبایی شناسی هورتا شامل توجه به تمام جزئیات ساخت و ساز و دکوراسیون، از طراحی خانه گرفته تا مبلمان آن و حتی دکوراسیون روی لولاها و دستگیره های در بود.

 

این دو ساختمان به هم پیوسته یعنی خانه و استودیوی او هنر نوو را در نهایت خود  نشان می‌دهند، و چهار خانه شهری اصلی او – هتل تاسل، هتل سولوای، ​​هتل ون ایتولد، و میسون و آتلیه هورتا – نیز در سایت یونسکو گنجانده شده‌اند.

 

کلیسای جامع سنت باوو، گنت

این کلیسای جامع باشکوه با گروه کر بلند گوتیک و سرداب رومی خود بهترین معماری مذهبی بلژیک را به نمایش می گذارد و برجسته ترین جاذبه گردشگری گنت است.

 

اگرچه ساختمان سر به فلک کشیده، با پنجره های شیشه ای رنگارنگ هماهنگ، به خودی خود یک مکان  برجسته و شایان توجه است ، اکثر مردم به اینجا می آیند تا آثار هنری معروف داخل ساختمان به ویژه شاهکار فلاندری معروف به محراب گنت را ببینند.

با این حال، هنگامی که نقاشی را مشاهده کردید، دخمه ماموت زیر کلیسای جامع را از دست ندهید که شامل مقبره های مهم و چند نقاشی دیواری زیبا است.

 

کلیسای خون مقدس ، بروژ

اگر فقط می خواهید از یک کلیسا در بروژ بازدید کنید، بازیلیکای خون مقدس انتخاب مناسبی است. کلیسای خون مقدس نه تنها به دلیل ترکیب معماری رومی و گوتیک متاخر، بلکه برای آثار مقدسی که در داخل آن نگهداری می شود از جمله مکانهای شاخص برای بازدی در بلژیک است .

 

نمازخانه فوقانی مکان نگهداری ظرف(vial ) معروفی است که کلیسا نام خود را از آن گرفته است. گفته می شود که حاوی قطره ای از خون عیسی مسیح است که پس از جنگ صلیبی دوم به بلژیک بازگردانده شد.

شناخت و بررسی شهرهای بلژیک 

فضای داخلی کلیسا یک شورش خیره کننده از طلاکاری است  که در قرن شانزدهم به پایان رسید و دلایل زیادی برای بازدید فراهم می کند. حتی اگر علاقه ای به آثار مقدس ندارید بازدید از آن خالی از لطف نیست .

 

دره میوس

دره میوس، در جنوب بروکسل، یکی از بهترین مکان‌ها برای حس کردن قلب روستایی بلژیک است. رودخانه میس، فرصت مناسبی برای تجربه  خوش‌منظره‌ترین  سفر در طول  رودخانه بلژیک، با حومه جنگلی انبوه که با قلعه‌های سنگی و خرابه‌های قلعه در بالای تپه ترکیبی جذاب را فراهم می کند و دیدار از شهرهای کوچک ساحلی با صخره‌های آهکی را برای شما فراهم می کند.

 

برای برنامه ریزی سفر رودخانه ای  خود به شهرهای نامور یا دینانت بروید. این دو شهر کوچک دروازه های ورود به این منطقه هستند .

دره میوس همچنین میزبان مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری برای مسافرانی است که می‌خواهند فعالیت‌هایی فیزیکی بیشتری را در  تعطیلات خود انجام دهند .

 

واترلو

بله، طرفداران تاریخ، این همان واترلو است. جایی که ناپلئون در نبرد معروف شکست خورد. امروز، حومه‌ای که زمانی هیاهوی نبرد در آن بگوش می رسید ، منظره‌ای بی‌نظیر از مزارع کشاورزی است .

در میان این منطقه  تپه‌ای مصنوعی با مجسمه شیری بر روی آن به عنوان  یادبود  روزی که سرانجام ارتش ناپلئون متوقف شد، ساخته شده است.

آشنایی با جاذبه های تاریخی بلژیک

از بالای این تپه ، مناظر عالی در سراسر حومه در برابر دیدگان شما پدیدار می شود . برای هر کسی که به تاریخ بلژیک و اروپای بزرگ علاقه دارد، واترلو یک مقصد مهم در برنامه سفر است.

شهر قدیمی مونس

شهر قدیمی مونس مکانی لذت بخش برای  کاوش است. در مرکزاین شهر ، Grand Place  قرار دارد، میدان اصلی که با انواع ساختمان‌های معمولی پرآذین تزئین شده است و دوره‌ای 400 ساله را در بر می‌گیرد و قدمت آن بین قرن‌های 15 و 18 است، اما همچنان حس تقارن را حفظ کرده است. به طور خاص، خانه Toison d’Or  (1615) و کلیسای سنت جورج (1604) از نقاط برجسته معماری هستند.

 

دور از Grand Place، شهر قدیمی بسیاری از چشم اندازها  را در خود پنهان کرده است. برج ناقوس ثبت شده در یونسکودر بالای  تپه شهر و کلیسای Sainte-Waudru با فضای داخلی مملو از آثار هنری و مذهبی دو مورد از مهم ترین جاذبه ها هستند.

 

شهر قدیمی مچلن

بناهای تاریخی آن ممکن است به اندازه آثار بروژ مشهور و مورد علاقه بازدیدکنندگان نباشند، اما منطقه شهر قدیمی مچلن مکانی عالی برای به تصویر کشیدن حس قرون وسطی بلژیک است، با بسیاری از معماری شیروانی و ساختمان های قدیمی خوب که هنوز در محل هستند.

 

گروت مارکت مرکزی با برخی ساختمان‌های فوق‌العاده زیبا از جمله تاون هال و لیکن هال همسایه است، در حالی که کلیسای جامع چشمگیر سینت-رومبوتس با برج ساعت بلندش درست پشت سر آن قرار دارد.

 

دره سموی

دره Semois که مکانی عالی برای طبیعت دوستان است پس از گشت وگذار در اماکن تاریخی و قدیمی و قدم زدن در خیابانهای سنگفرش شده حالا لذت بودن در طبیعت را به شما هدیه می دهد .

 

در اینجا، در گوشه جنوبی کشور، رودخانه پر پیچ و خم Semois از میان زمین‌های کشاورزی و تپه‌های پوشیده از جنگل به آرامی می گذرد . این منطقه برترین مکان برای  پیاده‌روی و طبیعت گردی در بلژیک است و همچنین مکان خوبی برای قایق سواری در پیچ و خم این رودخانه زیبا است .

آشنایی با جاذبه طبیعی کشور بلژیک 

روستاهایی مانند  Membre،Laforet  و Alle گزینه‌های مناسبی برای اقامت، از مهمان‌خانه‌های متوسط ​​گرفته تا کمپینگ در منطقه ارائه می‌کنند. زیبایی این منطقه درفصل بهار با رویش گلهای وحشی صد چندان می شود .

 

گروه کوهنوردی و گردشگری کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی وگردشگری در داخل و خارج کشور و همچنین همکاری با لیدرهای مجرب و کارشناسان حرفه ای در زمینه تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخگویی به شما عزیزان است . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید .

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله اورین بام آذربایجان غربی (طرح سیمرغ)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله سهند کمال (طرح سیمرغ)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آراگاتس ارمنستان
نظرات (0 نظر)