آشنایی با برند گرگوری

مقالات
آشنایی با برند گرگوری
736 بازدید
کوهگرد
شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲

کوله پشتی های برند گرگوری Gregory packs از سال 1977 تا کنون ، در دور دست ترین سرزمینها و بلندترین قله های جهان ابزار و تجهیزات مورد نیاز علاقمندان به طبیعت گردی را در خود جای داده اند.

آشنایی با کوله پشتی برند گرگوری مدل بالتورو

برند گرگوری با تمرکز مداوم بر طراحی نوآورانه، ساخت با کیفیت و عملکرد عالی، به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان کوله پشتی در جهان شهرت دارد.

وین گرگوری  Wayne Gregory  موسس برند، از سنین نوجوانی به این صنعت علاقمند بود و اولین کوله پشتی خود را در سن 14 سالگی طراحی کرد .

در سال 1970، وین ، شرکت خود را با تولید کوله پشتی با  فریم خارجی، که در آن زمان استاندارد بود، راه اندازی کرد. پس از مدتی محدودیت‌های فنی طراحی کوله های فریم خارجی نارضایتی او را به دنبال داشت ، بنابراین شرکت را در سال 1973 منحل کرد و به عنوان یک طراح مستقل برای سایر برندهای فضای باز شروع به کار کرد.

با افزایش مهارت ها و دانش او، استاندارد فنی در طراحی کوله پشتی ها پیشرفت کرد.کوله پشتی ها با طراحی فریم داخلی و ساختار نرم وارد بازار شدند و سرانجام ، در سال 1977، وین گرگوری شرکت Gregory Mountain Products را در سن دیگو تأسیس کرد.

از همان ابتدا، برند گرگوری  کوله پشتی ها را بر اساس این ایده طراحی کرد که یک کوله پشتی  باید پوشیده شود، نه اینکه به عنوان یک وسیله حمل شود . کوله پشتی  باید به اندازه یک کفش کوهنوردی یا ژاکت، راحت و دارای ویژگی های ظریف باشد.

فلسفه برند گرگوری در ساخت کوله پشتی همیشه بر این اصل استوار بود که کوله را در اندازه و شکل مناسب طراحی و وارد بازار کند . هنگامیکه کوله پشتی به خوبی بر روی بدن کاربر جای می گیرد ، پیاده روی  بسیار راحت تر  است .

برند گرگوری اولین سازنده کوله پشتی با طراحی چند قاب، مهار و کمربند قابل تنظیم است . کمربند قابل تنظیم تعبیه شده در  کوله پشتی ، این امکان را فراهم می کند تا کاربران با انواع قد و  شکل‌ بدن بتوانند کوله مناسب خود را تهیه کنند .

بررسی کوله برند گرگوری مدل بالتورو

 

گرگوری همچنین اولین کسی بود که سیستم کمربند کمری را طراحی کرد که می‌تواند با زوایای مختلف باسن تنظیم شود این  ویژگی ، مخصوصاً برای طراحی کوله پشتی مخصوص خانم ها بسیار کاربردی و مناسب بود .

در ادامه کوله پشتی مدل The Gregory Baltoro 65 را بررسی می کنیم با ما همراه باشید

 

کوله پشتی مدل The Gregory Baltoro 65

کوله پشتی مدل بالتورو 65 ، یکی از راحت ترین کوله های موجود در بازار است که در سفرهای طولانی مدت بهترین دسترسی را در اختیار شما قرار می دهد . طراحی خاص کوله پشتی به گونه ای است بیشترین حمایت را از ستون فقرات انجام می دهد.

طراحی ، بندهای شانه ای در این مدل بسیار ارگونومیک بوده و مفصل مانند است و در ساخت آن از فوم با کیفیت استفاده شده است . از آنجایکه کوله پشتی مدل بالتورو 65 برای حمل بارهای سنگین طراحی شده جنس فوم بکار رفته در آن سفت تر از حد متوسط است (البته سفتی آن بیش از حد نیست )،این مدل دارای تسمه های شانه ای پهن است و با افزایش وزن کوله ، فوم ، فشار یکنواختی را در سطح تسمه های شانه پخش می کند .

وجود تسمه های شانه ای پهن عمده ترین دلیل راحتی این کوله محسوب می شود با این حال برای کاربرانی که شانه‌های کوچک‌تر یا باریک‌تر دارند، این طراحی ممکن است چندان راحت نباشد.دهانه U شکل کوله به کاربران اجازه می دهد تا به هر قسمت کوله در پشت خود دسترسی داشته باشند .

کوله برند گرگوری بالتورو  بهترین سیستم تعلیق را ارائه میدهد و ساختار Y شکل قاب آلومینیومی آن کاملا سفت است و در انتقال بار به کمر عملکرد مناسبی دارد .

یکی از بهترین ویژگی‌های سیستم تعلیق این است که تسمه‌های شانه‌ای و کمربند می‌توانند به‌طور خودکار به زاویه ایده‌آل بچرخند تا توزیع بار را به حداکثر برسانند و راحتی را افزایش دهند. مزایای این ویژگی ظریف در هنگام راه رفتن  در زمین های ناهموار با بار سنگین قابل توجه تر است.

آشنایی با برند گرگوری و بررسی مدل بالتورو 65

ویژگی ها و سهولت استفاده

یکی دیگر از ویژگیهای مور علاقه کاربران در این مدل کوله برند گرگوری ، طراحی دو جیب زیپ دار در قسمت جلوی کوله است که به کاربر این اجازه را می دهد تا منظم تر و البته کاربردی تر ابزار و وسایل مور نیاز را در دسترس داشته باشد .

این جیب ها عمق مناسبی داشته و به راحتی یک بطری 1 لیتری آب را درخود جای می دهند . جیب توری کشدار به سبک Beavertail برای خشک کردن جوراب، نگهداری پوشش بارانی یا نگهداری وسایل خاص  مانند دمپایی بسیار عالی است.

انداره جیب های کمربند دوتایی در حدی است که فقط دوربین ، چاپ استیک (دو چوب مخصوص غذا خوردن ) و گوشی همراه در آن جای می گیرند . جیب سمت چپ مشبک و جیب سمت راست تماما نایلونی است و دارای زیپ مقاوم در برابر آب و هوا می باشد.

کوله پشتی بالتورو دارای یک کوله جداشدنی مخصوص حمل آب است که به تنهایی کوله ای کاربردی است و می توانی در پیاده روی های کوتاه مدت از آن استفاده کنید . پوشش بارانی نیز از دیگر وسایل کاربردی است که در جیب زیر دهانه اصلی کوله قرار دارد .

وزن

وزن کوله بالتورو 2 کیلوگرم است و دلیل سنگینی نسبی آن طراحی سیستم تعلیق قوی و جیب ها و نقاط دسترسی موجود در آن است . ویژگیهای مثبت این کوله به سنگینی آن می چربد اما اگر شما به دنبال کوله سبک تری هستید و وسایل زیادی را حمل نمی کنید بهتر است مدل دیگری را انتخاب کنید .

قابلیت تنظیم و تناسب

کمربند و تسمه های شانه ای قابل تنظیم هستند و این ویژگی به قرار گیری مناسب کوله روی بدن کاربر کمک می کند ، دیگر قابلیت قابل تنظیم تعبیه شده در کوله برند گرگوری مدل بالتورو ، حرکت عمودی بند شانه است .

به علت ساختار مفصلی نقاط اتصال بند شانه قابل چرخش است بنابراین به طور خودکار بهترین تناسب را برای پوشنده ایجاد می کند.این ویژگی هنگام حمل بار سنگین در مسیرهای طولانی احساس راحتی بیشتری را برای کاربر فراهم می کند.

 

قیمت

کوله برند گرگوری مدل بالتورو نسبتاً گران است اما برای طبیعت گردانی که مسیرهای طولانی و تجهیزات زیادی را حمل می کنند یکی از بهترین انتخاب ها است چراکه در طراحی آن هیچ نکته ای فراموش نشده است و حداکثر راحتی و دسترسی آسان که مهمترین ویژگی در سفرهای طولانی است را دراختیار کاربر قرار می دهد .

همانطور که قبلاً ذکر شده ، این کوله به طور خاص برای پیمودن مسیرهای طولانی با بار سنگین طراحی شده است و اگر شما کوهنوردی و طبیعت گردی را به صورت سفرهای یکروزه انجام می دهید شاید بهتر باشد که مدل های سبک تر را در نظر بگیرید .

بررسی و شناخت ویژگیهای کوله پشتی برند گرگوری

اگر به طور حرفه ای کوهنوردی وطبیعت گردی انجام می دهید انتخاب کوله برند گرگوری که در ردیف بهترین مارکهای موجود در بازار است انتخابی مناسب و البته سرمایه گذاری خوبی است . به گفته بعضی کوهنوردان این کوله ماشین حمل بار است !

برند گرگوری درمور  گارانتی محصول می گوید : ما به شما خریدار اصلی این تضمین را می دهیم که این محصول تا زمانی که شما صاحب آن هستید عاری از ایراد در مواد یا ساخت خواهد بود.

 

 

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و همکاری با لیدرهای با تجربه و کارشناسان حرفه ای در زمینه ابزارهای کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیران است.

با مشورت و راهنمایی کارشناس مجموعه ما می توانید از مراکز معتبر و قابل اعتماد تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کرده و از کیفیت و اصالت آنها مطمئن باشید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کلیمانجارو
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله اورین بام آذربایجان غربی (طرح سیمرغ)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه (تیرماه 1403)
نظرات (0 نظر)